Korepetytor z pewności siebie

Korepetytor w głowach wielu z nas to najczęściej osoba, której zadaniem jest pomoc uczniowi w podniesieniu ocen, czy też przygotowanie go do ważnego egzaminu. Szukając odpowiedniej osoby patrzymy więc głównie na kompetencje merytoryczne. Fakt ten nie jest zaskakujący, jednak okazuje się, że coraz częściej – zarówno rodzice, jak i sami uczniowie – oczekują również pomocy w innych aspektach, takich jak: wybór uczelni, kierunku, czy w końcu rozwój pewności siebie podopiecznego w codziennym funkcjonowaniu w środowisku akademickim.

Korepetytorzy mogą pomóc w osiągnięciu lepszych rezultatów…

Bez wątpienia głównymi obowiązkami korepetytora są: nadzór nad progresem ucznia i polepszenie jego wyników – brak rezultatów w tym zakresie z pewnością może budzić wątpliwości dotyczące tego, na jakie aspekty życia ucznia wpływają korepetycje.
W związku z wątpliwościami mogą pojawić się pytania:


• Czy twoje dziecko otrzymuje w trakcie lekcji wystarczająco dużo uwagi?

• Czy ma ono szansę na wykorzystanie swojego potencjału?

• Czy nie boi lub nie wstydzi się zapytać o pomoc?

• Czy otrzymuje wystarczająco dużo lub nadmiernie dużo zadań?


Zwrócenie się o pomoc do właściwego korepetytora może rozwiązać te problemy.

… i rozwoju pewności siebie w nauce

Coraz więcej rodziców wybiera korepetytorów by pomóc swojemu dziecku w wyrobieniu pewności siebie. Strach przed zajęciami i paraliżujący lęk przed udzieleniem błędnej odpowiedzi może mieć ogromny wpływ na samoocenę i wiarę w swoje umiejętności. Usługi korepetytora mogą okazać się kołem ratunkowym dla ucznia, gdy regularne zajęcia stają się dla niego zbyt wielkim ciężarem. Analogicznie, utalentowani uczniowie, którzy nieśmiało odpowiadają w klasie (w obawie przed łatką „kujona”), otrzymują miejsce, w którym są zachęcani do korzystania ze swojej wiedzy.
W idealnym świecie najlepsi korepetytorzy są zarówno wspaniałymi nauczycielami, którzy rozjaśniają wszelkie wątpliwości uczniom, a w odpowiednim czasie przeprowadzają ich przez ciężki proces przygotowania do egzaminu, jak i mentorami, którzy pilnują tego, by rozwój osobowości podopiecznego szedł w parze z jego kompetencjami merytorycznymi. Korepetytor kompletny dba o to, by uczeń wierzył w swoje umiejętności i nie wstydził się z nich korzystać w trakcie zajęć. Jest swoistym uosobieniem całego systemu edukacji, ale nie traktuje ucznia z pogardą. To połączenie reprezentanta środowiska akademickiego i mentora powinno być twoim celem w poszukiwaniu i wybraniu odpowiedniego korepetytora.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *