Jak wybrać idealnego korepetytora z matematyki?

W lepiejznauką.pl wszyscy dostępni korepetytorzy są przyjaznymi, świetnie komunikującymi się osobami, które osiągnęły wysokie wyniki w swoich dziedzinach. Każda z nich studiuje lub studiowała na wysoko notowanych uczelniach, dzięki czemu masz gwarancję, że wybierasz spośród kompetentnych osób. Dzięki korepetycjom online lekcje mogą odbyć się bez względu na miejsce, w którym przebywasz, w odpowiadających ci godzinach. Dzięki szerokiemu wyborowi dostępnych korepetytorów możesz wybrać tego, który najlepiej dogaduje się z twoim dzieckiem. Dzięki temu lekcja okaże się wyczekiwanym spotkaniem, a nie żmudną męczarnią, co bez wątpienia wpłynie na końcowe rezultaty.

Wiele uczniów w Polsce potrzebuje pomocy z matematyką. Dlatego stworzyliśmy listę 7 najważniejszych pytań wraz z odpowiedziami, które pomogą rodzicom w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Tutaj znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie przed przystąpieniem do współpracy z korepetytorem.

1. Po co korepetytor z matematyki?

Jest wiele powodów, dla których możesz być zainteresowany usługami korepetycji z matematyki dla swojego dziecka. Jeśli ma ono problem z nadążaniem za tempem nauczyciela w szkole albo już pojawiły się znaczne braki, korepetytor może pomóc im w zrozumieniu zaległego materiału. Korepetycje online pozwolą na przeznaczenie dowolnej ilości czasu na dane zagadnienie, tak by uczeń je zrozumiał. Sposób przeprowadzania dodatkowych lekcji jest dostosowany pod ucznia, dzięki czemu może on osiągnąć sukces w znacznie szybszym tempie niż w tradycyjnym modelu nauczania.

Korepetytor może okazać się szczególnie przydatny w okresie poprzedzającym ważne egzaminy, takie jak: matura, czy matura międzynarodowa IB. Dzięki własnemu doświadczeniu w przechodzeniu przez ten sam proces nasi korepetytorzy mogą przekazać uczniowi bezcenne rady i wypracować wspólnie z nim perfekcyjny plan przygotowania do egzaminu uwzględniając jego potrzeby.

Nawet jeśli twoje dziecko uwielbia królową nauk i nie wykazuje żadnych problemów w przerabianiu materiału z nią związanego, korepetycje online przeprowadzone w formie spotkania 1-na-1 mogą okazać się sekretną bronią w uwolnieniu swojego potencjału. Jeśli twoje dziecko jest zainteresowane matematycznymi lub pokrewnymi kierunkami studiów, korepetytor z lepiejznauka.pl może być dodatkową motywacją czy wzorem do naśladowania. Oprócz pomocy w rozwiązywaniu zadań mogą też przekazać wiele wartościowych informacji dotyczących aplikacji, czy też samego studiowania.

2. Czy potrzebuję korepetytora z matematyki?

Jeśli nie jesteś pewien czy twoje dziecko potrzebuje korepetycji, najlepszym rozwiązaniem będzie bezpośrednia rozmowa na ten temat. Możesz także zaczerpnąć opinii nauczyciela, który może podzielić się opinią o tym, jak sobie radzi twoje dziecko i czy potrzebna jest mu dodatkowa pomoc.

Jeśli nie wiesz czy twoje dziecko odnajdzie się w korepetycjach, warto skorzystać z darmowej, 15-minutowej sesji z wybranym korepetytorem. To świetny sposób na oswojenie się ucznia z modelem korepetycji online, jak i chwila na bezpośrednią rozmowę ucznia z korepetytorem na temat tego, jak miałyby wyglądać ich wspólne lekcje.

3. Czy korepetycje pomagają w nauce matematyki?

Krótka odpowiedź to: TAK!

W lepiejznauka.pl odkryliśmy, że nasi uczniowie średnio poprawiają swoje wyniki o co najmniej pełną ocenę w wyniku regularnych korepetycji trwających ok. jednego semestru. Dodatkowo 80% powiedziało nam, że lekcje online w modelu 1-na-1 pomogły im w wypracowaniu pewności siebie na przyszłych studiach. Jeśli wybierzesz korepetytora, który znajdzie dobry kontakt z twoim dzieckiem i który jednocześnie jest ekspertem w swojej dziedzinie, korepetycje 1-na-1 stają się jedną z najbardziej efektywnych metod nauczania, umożliwiając uczniom osiągnięcie ich pełnego potencjału.

4. Jak znaleźć odpowiedniego korepetytora z matematyki?

Znalezienie korepetytora jest bardzo proste. Wystarczy, że użyjesz dostępnych filtrów na naszej stronie. Potem, z dostępnej listy możesz wybrać jednego z korepetytorów i umówić lekcję próbną lub od razu zaplanować pierwsze spotkania w wygodnych dla siebie dniach i godzinach. Możesz też posłużyć się dostępnymi na naszej stronie opiniami, czy zewnętrznym poleceniem od znajomego – może to być inny rodzic lub kolega twojego dziecka z klasy. Warto również zapytać nauczycieli, którzy mogą znać odpowiednią osobę, która może wspomóc twoje dziecko.

Szukając korepetytora, niepisaną zasadą przyjęło się wybór osoby, która jest co najmniej dwa etapy dalej od materiału, który ma omawiać. Zgodnie z tym, do przygotowania do matury z matematyki rozszerzonej lepiej wybrać korepetytora na co najmniej drugim roku studiów pokrewnych z matematyką. Dzięki temu możesz być pewny, że wybrana osoba ma, potwierdzone wynikiem egzaminów, kompetencje merytoryczne do prowadzenia lekcji. Zaletą portalu lepiejznauka.pl jest to, że sami sprawdzamy i wyświetlamy dla ciebie te informacje na stronie korepetytora.

5. Ile kosztuje godzina korepetycji z matematyki?

Ceny korepetycji w Polsce potrafią znacząco się od siebie różnić.  Zaczynają się w okolicach 30 zł/h, a mogą osiągnąć nawet 200 zł/h. Najtańsze oferty możesz znaleźć na portalach typu OLX, gdzie nie są sprawdzane żadne informacje dotyczące kompetencji i każdy może wystawić ogłoszenie. Najwyższe ceny dotyczą najczęściej wykwalifikowanych nauczycieli z większych miast, którzy korepetycje traktują jako swoją drugą (a czasami nawet główną) pracę.

Jako że korepetycje online nie wymagają dojazdu w ustalone miejsce, czas i pieniądze na tym zaoszczędzone sprawiają, że lekcje mają bardzo konkurencyjne ceny. Nasze stawki dla korepetytorów z matematyki I innych przedmiotów zaczynają się od 49 zł i kończą się na 99 zł.

6. Ile kosztuje przygotowanie do matury z matematyki?

Średnia stawka za korepetycje przygotowujące do matury z matematyki wynosi ok. 100 zł/h. Stawka będzie odpowiednio wyższa, gdy chodzi o poziom rozszerzony, gdyż wymaga on odpowiednio wyższych kwalifikacji od korepetytora.

Jeśli spojrzysz na listę korepetytorów dostępnych na lepiejznauka.pl, to prawdopodobnie zobaczysz, że stawki są niższe. Wynika to z faktu, że znika koszt dojazdu i traconego na niego czasu. Korepetycje online pozwalają na wybranie dla twojego dziecka świetnego korepetytora w dobrej cenie, bez względu na to, w którym mieście mieszkasz. Sprawdź naszą ofertę korepetycji z matematyki jeszcze dzisiaj! Jeśli nadal masz wątpliwości, nie wahaj się skontaktować się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu +48 664 284 582 lub wysyłając e-mail pod adres biuro@lepiejznauka.pl.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *