Wybranie korepetytora: jakość ponad lokalizację.

Jeśli poszukujesz korepetytora, pierwszą rzeczą, którą powinieneś przestać się przejmować, jest lokalizacja. Zamiast tego skup się na innych, ważnych cechach. Lokalizacja czy rejon, w którym pracuje korepetytor, nie powinny być ani atrybutami przekreślającymi kandydata, ani też działającymi na jego korzyść. Gdy w grę wchodzą korepetycje online, nie musisz w ogóle zastanawiać się nad tą kwestią.

W poszukiwaniu korepetytora przede wszystkim powinieneś skupić się na ich umiejętnościach komunikacji, motywacji oraz na kompetencjach merytorycznych w pożądanym zakresie. Przy przygotowaniu do matury (podstawowej i rozszerzonej) szczególnie ważne mogą okazać się ich własne osiągnięcia i wyniki w trakcie studiów. Zapytaj korepetytora o ich sukcesy w zakresie danego przedmiotu, aby potencjalnie poznać dodatkowe argumenty działające na jego korzyść.

Bez względu na to, jaki budżet chcesz przeznaczyć na korepetycje, cena powinna być następną rzeczą na twojej liście. Niektórzy korepetytorzy żądają niezwykle wysokich sum za swoje usługi, a w 90% przypadków będzie można tego uniknąć. Szukając odpowiedniej ceny (niekoniecznie najniższej), nie daj się zwieść specjalnym promocjom na pakiety godzin. Zastanów się, czy na pewno potrzebujesz tylu godzin dodatkowych zajęć? Może będziesz chciał poczekać z ewentualną decyzją o nawiązaniu długotrwałej współpracy, tak aby upewnić się, że dana osoba jest właściwa? A co, jeśli po paru lekcjach okaże się, że dany korepetytor nie spełnia twoich oczekiwań?
Zawsze znajdą się oferty nauczycieli, którzy znacznie zawyżają wartość swoich usług, ale są i tacy, którzy wykonują dobrą pracę za niską cenę, więc nie oceniaj danego korepetytora jedynie po jego stawce – nie jest to dobry wyznacznik jakości.

Odpowiednia Osobowość również powinna znaleźć się wysoko na twojej liście oczekiwań. Ktoś, kto nie myśli, uczy i komunikuje się w podobny sposób jak ty lub twoje dziecko raczej nie będzie dobrym wyborem. Niektórzy uczniowie świetnie rozwijają się przy odrobinie dyscypliny i bezpośredniości, a inni preferują luźniejsze podejście z mentorem popychającym ich w odpowiednim kierunku. Nigdy nie zakładaj, że jeśli korepetytor ma same pochlebne opinie, to automatycznie będzie on idealnie dopasowany do stylu twojego dziecka.

Korepetycje online oferują ci niesamowitą wolność w dokonaniu decyzji, wobec czego elastyczność korepetytora jest niezwykle istotna. Jako że lekcje możesz rozpocząć niemal „na żądanie”, znajdź nauczyciela, który może dopasować się do ciebie. Jeśli plan twój lub twojego dziecka zmienia się z tygodnia na tydzień, dobrze jest wybrać korepetytora, który nie ma problemu z częstymi zmianami godzin, nawet tymi niestandardowymi. Uważaj jednak, by nie brać jedynie słów potencjalnego nauczyciela za wystarczającą gwarancję. Poszukaj opinii lub sprawdź, czy dana strona weryfikuje dostępne godziny korepetytora. Dobrze też poprosić o potwierdzenie promowanych kompetencji za pomocą dyplomu, czy innego dokumentu, jeśli dana strona nie weryfikuje tego wcześniej (nie martwcie się, na lepiejznauka.pl wszyscy są przez nas sprawdzani). Dobrzy korepetytorzy nie będą mieli problemu z okazaniem swoich referencji.

Jeśli korepetytor jest znany ze względu na swoje usługi, to nie bój się zapytać o zdanie różnych osób. Nie od dziś wiadomo, że gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie, więc zawsze traktuj każdy osąd z odrobiną dystansu. Jeśli jednak uzyskiwane odpowiedzi są jednoznaczne, będziesz miał dobrą podstawę do wyrobienia własnej opinii na temat danej osoby. Zastanów się, jak bardzo kreatywny jest potencjalny korepetytor. Czy chcesz kogoś, kto po prostu przerobi zadany materiał z dzieckiem? A może szukasz kogoś, kto doskonale obraca się w danej dziedzinie i potrafi urozmaicić zajęcia? Jednym z najlepszych sposobów nauki jest prowadzenie lekcji w sposób intrygujący, więc im więcej inicjatywy przejawia nauczyciel, tym lepiej. Będziesz zaskoczony, jak dużo więcej wiedzy przyswaja uczeń, gdy prowadzący korzysta z różnych, zachęcających metod nauczania!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *